Październik 12, 2017

Kadra

Marta Szkiel

Na co dzień związana z Pracownią Artystyczną Wielokropka i Stacja Animacja. Spotkacie ją na wszystkich najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w regionie. Swoją wiedzą i talentem wspierała m.in. OKF Iluzja w czasie tegorocznego Festiwalu Filmów Dziecięcych Kino Dzieci. Spotkać ją możecie także w Rakowskim Klubie Mieszkańca.

W Akademii Rozwoju Soward odpowiada za edukację przez sztukę. Jej warsztaty mają na celu uwolnienie potencjału twórczego najmłodszych, odkryć ich talenty, umiejętności i zainteresowania, a przez to odkryć świat na różne sposoby.

Katarzyna Szewczyk

Absolwentka wydziału Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie z kilkuletnim doświadczeniem w edukacji językowej i kulturowej.
Angielskiego uczy, odwołując się do idei korespondencji sztuk. Nic wiec dziwnego, że Jej warsztaty to prawdziwa Fun Academy!

Posiada Certificate in Advanced English of University of Cambridge, ukończony kurs aktorski Performing Arts, lata doświadczeń w pracy z najmłodszymi. Z trzyletniego pobytu w Katalonii, w czasie którego uczyła dzieci języka angielskiego, przywiozła moc doświadczeń i inspiracji.

Ma na swoim koncie m.in. współprace z Helen Doron w Częstochowie czy Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater, także jako koordynatorka wielu projektów kulturalnych i muzycznych.

Anna Hacuś-Krawczyk

Polonistka, redaktorka, trener kreatywnego rozwoju najmłodszych.
Autorka wielu publikacji o wpływie książek na rozwój dzieci i współprowadząca audycję radiową dedykowaną dzieciom. Od lat trzyma rękę na pulsie najwartościowszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Jej oczy są bezustannie zwrócone ku lokalnemu rynkowi wydawniczemu w poszukiwaniu urzekających nowości czytelniczych dla najmłodszych. Recenzuje, opiniuje, rozmawia z twórcami kultury dla dzieci. Swoje zdanie wyrażała m.in. w przedmowach dla wydawnictwa MB Books.

Projekty jej współautorstwa raz po raz wchodzą do finałów ogólnopolskich konkursów na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci.

Marta Prześlak

Pedagog, animator kultury, animatorka czasu wolnego najmłodszych.

Harcerka przez duże H! Instruktorka w stopniu podharcmistrzyni i drużynowa 22 Częstochowskiej Drużyny Wędrowniczej.
Możecie ją spotkać na najważniejszych wydarzeniach kulturalno – edukacyjnych w Częstochowie i okolicy, w tym m.in. na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2015 roku jest szefową lokalnego sztabu WOŚP.

Związana nie tylko z Polsko-Angielska Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward, ale i Stacja Animacja, która mądrą rozrywką stoi.

Prowadząca warsztaty z eksperymentów. Dobrze wie, że dzieci najefektywniej uczą się przez świetną zabawę i możliwość doświadczania!